forumi-albrinia
REgjistrohu Eshte E Thjeshte Do Ngelesh I Kenaqur Wink


Forumi i të gjithë atyre që e ndiejnë veten të rinj në shpirt.
 
ForumPortaliPostimet e rejaKërkoRegjistrohuidentifikimi

Shiko mesazhet pa përgjigje
 

Historia botërore, vendet dhe personazhet e saj

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Historia botërore

Historia botëroreDiskutime dhe fakte mbi ngjarje te rëndësishme të historisë botërore.
00
Asnjë mesazh i ri

Vënde dhe popuj të ndryshëm

Vënde dhe popuj të ndryshëmTe njohim vende dhe popuj te ndryshem, historine, kulturen dhe traditat e tyre...
11Sat Aug 20, 2011 9:11 pm
bluirisblu Po shikoja pjesen vende dhe popuj te ndryshem dhe nuk kishte asnje teme ose informacion mbi titullin
Asnjë mesazh i ri

Njërëz të shquar të historisë botërore

Njërëz të shquar të historisë botërorePortrete dhe biografi personazhesh qe kane lene gjurme te pashlyeshme ne historine boterore te njerezimit...
00
Asnjë mesazh i ri

Këndi Enciklopedik

Këndi EnciklopedikFakte, dukuri, kuriozitete nga fusha te ndryshme te artit, kultures, shkences, historise, gjeografise, sportit...etj...
Moderator: fatmir
67Sat Aug 20, 2011 9:15 pm
bluirisblu Britani, 18 vjeçari shqiptar sfidon “Google”
forumi-albrinia Empty
 

Mes miqsh

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Prezantoni veten në forum

Prezantoni veten në forumPasi të regjistroheni, mund të postoni diçka rreth vetes tuaj në forum. (emrin, vendbanimin, profesionin, shkollën që ndiqni, interesat e dëshirat e moshes) Krijoni një temë të re, me emrin tuaj ose pseudonimin si titull.
Moderatorët: fatmir, Jasmina
16Mon Jan 16, 2012 4:52 am
etno30 Pershendetje..!
forumi-albrinia Empty
 

Shtypi dhe politika

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Tema e shtypit të ditës

Tema e shtypit të ditësReagimet tuaja mbi lajmet më të fundit nga trojet shqiptare. Mund të postoni një artikull të caktuar dhe të bëni komentin tuaj mbi çështjen në fjalë. Lini vënd për anëtarët e tjerë të shprehin mendimin e tyre për çështjen në fjalë.
Moderatorët: adi.4ever, Paris
47Wed Nov 03, 2010 8:39 am
Alina008 Elbasan: Vret nxënësen e gjimnazit e më pas vetvritet
Asnjë mesazh i ri

Problematika shqiptare

Problematika shqiptareNë këtë forum vizitorët tanë shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore që shqetësojnë gjithë shqiptarët, dhe zgjidhjet e mundshme që mund t'u jepen këtyre problemeve.
Moderatorët: adi.4ever, Paris
22Mon Jun 14, 2010 5:02 pm
adi.4ever Tiranë, qëllohet me pistoletë mjeku në Spitalin Ushtarak
Asnjë mesazh i ri

Aktualitete shoqërore

Aktualitete shoqëroreNë këtë forum mund të diskutoni mbi problemet e mprehta shoqërore që përballet shoqëria shqiptare në pergjithësi dhe qytetet shqiptare në veçanti.
Moderatorët: adi.4ever, Paris
11Sun Jun 28, 2009 6:29 pm
kuriozja Gruaja shqiptare si segment vlerash në shoqëri
Asnjë mesazh i ri

Problemet ndërkombëtare

Problemet ndërkombëtareNë këtë forum mund të diskutoni mbi të rejat më të fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botëror janë me interes.
Moderatorët: adi.4ever, Paris
22Mon Jun 14, 2010 5:00 pm
adi.4ever Franca “bllokon” vizat
forumi-albrinia Empty
 

Çështja kombëtare

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Elita kombëtare

Elita kombëtareNë këtë forum jeni të lutur të postoni materiale mbi figurat më të spikatura të historisë, letërsisë, artit, shkencës, pra me një fjalë, elitës së kombit shqiptar brënda dhe jashtë kufijve.
Moderator: fatmir
22Wed May 05, 2010 9:40 pm
adi.4ever Martin Camaj
Asnjë mesazh i ri

Çështja kombëtare

Çështja kombëtareShqipëria etnike; ëndrra e vërtetë e shqiptarit të vërtetë. Në këtë forum diskutohet vetëm mbi çështjen tonë kombëtare, rrugët që duhet të ndjekim për realizimin e kësaj ëndrre shekullore.
Moderator: fatmir
00
Asnjë mesazh i ri

Historia shqiptare

Historia shqiptareDiskutoni mbi historinë tonë duke servirur fakte historike që mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetë ata që e jetuan një pjesë të historisë.
Moderator: fatmir
00
Asnjë mesazh i ri

Gjuha shqipe

Gjuha shqipeAlbanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore që hedhin dritë mbi origjinalitetin e gjuhës sonë. Janë të mirëpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj në kohë.
Moderator: fatmir
12Wed May 05, 2010 8:51 am
adi.4ever Të vërtetat e historisë së Alfabetit Shqip
forumi-albrinia Empty
 

Kultura

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Letërsia shqiptare

Letërsia shqiptareNë këtë forum ju jepet mundësia të publikoni krijimtarinë tuaj letrare për një publik shqiptar. Po ashtu, mund të postoni pjesë nga shkrimtarët e poetët shqiptarë e të huaj.
Moderator: fatmir
14116Fri Feb 04, 2011 12:52 pm
adi.4ever Zonja Bavari, fajtore apo viktime ....
Asnjë mesazh i ri

Arti shqiptar

Arti shqiptarNë këtë forum ftojmë artistët shqiptarë në mërgim të publikojnë pjesë nga jeta dhe vepra e tyre pasi do të qe me interes për të gjithë komunitetin tonë virtual shqiptar.
Moderator: fatmir
911Tue Jun 15, 2010 3:01 pm
Alb-Rinia Zbulohet thesari më i madh i monedhave ilire në Evropë
Asnjë mesazh i ri

Folklori shqiptar

Folklori shqiptarGojëdhënat, legjendat, këngët popullore, bejtet, këngët për heronjtë jane pasuri kombëtare që shqiptarët duhet ti trashëgojne nga brezi në brez. Jepni kontributin tuaj të çmuar në këtë drejtim duke sjellë folklorin e krahinës tuaj.
Moderator: fatmir
14Mon Oct 19, 2009 3:48 pm
Shaban cakolli NË KUJTESË TË ATDHETARVE TANË
forumi-albrinia Empty
 

Bota Shpirtërore

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Komuniteti Krishter

Komuniteti KrishterBesimtaret Unglillor shqiptare mblidhen ne kete forum per te diskutuar rreth besimit se tyre dhe per te ndare me njeri-tjetrin eksperiencat e tyre inkurajuese.
Moderator: kuriozja
1416Fri Jul 24, 2009 2:31 pm
kuriozja ju pershendes me keng adhurimi te krishtera
Asnjë mesazh i ri

Toleranca fetare

Toleranca fetareNë këtë forum diskutohet rreth kontributit që duhet të japin komunitetet fetare në ushqimin e tolerances fetare midis shqiptarëve. gjithashtu roli i fesë ne çështjen tonë kombëtare.
Moderator: kuriozja
25Sun Jun 28, 2009 10:26 pm
kuriozja pse ndodh............?
Asnjë mesazh i ri

Agnosticizëm dhe ateizëm

Agnosticizëm dhe ateizëmNe kete forum marrin pjese te gjithe ata shqiptare qe ose nuk besojne ne Zot ose jane ateiste, ose besojne ne Zot ne menyren e tyre.
Moderator: kuriozja
23Thu Jun 25, 2009 4:10 pm
fatmir Ateizmi....cfare eshte?
Asnjë mesazh i ri

Komuniteti musliman

Komuniteti muslimanBesimtarët myslimanë shqiptarë mblidhen në këtë forum për të diskutuar dhe ndarë me njëri-tjetrin mësimet fetare dhe eksperiencat e tyre të jetës.
Moderator: kuriozja
624Fri Mar 19, 2010 12:38 pm
Lazdrajka Mekatet ....
forumi-albrinia Empty
 

Rubrikat

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Emigracioni

EmigracioniNe kete rubrike, emigrantet shqiptare komunikojne me njeri-tjetrin mbi shqetesimet, problemet dhe enderrat e tyre.
Moderatorët: fatmir, Paris
912Mon Jun 14, 2010 12:13 pm
Lazdrajka A martoheni vec per letra?
Asnjë mesazh i ri

Pyetni psikologun

Pyetni psikologunNese keni nje shqetesim te shkaktuar nga ndjenja, stresi, puna, familja dhe do te kishit nevoje per nje mendim profesional, kerkoni ndihmen e psikologut...
Moderatorët: fatmir, Paris
23Sun Jun 26, 2011 11:20 pm
adi.4ever Psikotest interesant !
Asnjë mesazh i ri

Mjeku për ju

Mjeku për juCila eshte pyetja juaj per mjekun e forumit? Cfare ju shqeteson apo kercenon shendetin tuaj?
Moderatorët: fatmir, Paris
1112Sat Jun 25, 2011 9:32 pm
Alb-Rinia 300 këshilla mjekësore për të gjitha sëmundjet
Asnjë mesazh i ri

Seksualiteti

SeksualitetiKëshilla dhe informacione per një jetë seksuale sa më të shëndetshme
1515Sat Jun 25, 2011 10:31 pm
Alb-Rinia  A martohesh me nje jo te virgjer?
forumi-albrinia Empty
 

Sporti dhe sportdashësit

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Futbolli

FutbolliTë apasionuarit e futbollit mblidhen këtu për të bërë tifo për skuadrën e zemrës, për tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo për të vënë baste.
Moderator: adi.4ever
29Mon Jun 14, 2010 4:55 pm
adi.4ever FIFA është duke bërë një hetim rreth përdorimit të laserëve nga disa tifozë
Asnjë mesazh i ri

Futbolli shqiptar

Futbolli shqiptarO sa mirë me qenë shqiptar! Mblidhuni këtu dhe diskutoni mbi ndeshjet e kombëtares shqiptare si edhe për ekipin tuaj të zemres, Forca Shqipëria!
Moderator: adi.4ever
00
Asnjë mesazh i ri

Sporti nëpër botë

Sporti nëpër botëNgjarjet nga sporti neper Bote, NBA, Atletika, Boksi etj
Moderator: adi.4ever
25Sun Jun 06, 2010 11:47 am
adi.4ever 6-vjecari nga Shqiperia nje gjeni ne boks...
Asnjë mesazh i ri

Sportet motorrike

Sportet motorrikeTë gjithë tifozët e Formula 1, MOTO GP, Rrally dhe shpejtësisë janë të ftuar të marrin pjesë këtu.
Moderator: adi.4ever
11Mon Jun 14, 2010 5:06 pm
adi.4ever Fitore e dyfishtë e MekLarenit
Asnjë mesazh i ri

Sportet ekstreme dhe të rënda

Sportet ekstreme dhe të rëndaJu pëlqen parashutizmi? peshngritja? Këtu do të gjeni hapësirën për diskutuar mbi sportet e rënda dhe ato ekstreme.
Moderator: adi.4ever
12Tue Jul 21, 2009 11:14 am
Alb-Rinia Extreme 4x4 off road, Albania
forumi-albrinia Empty
 

Argëtim & zbavitje

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Chit~Chat

Chit~ChatJeni të lirë të shkruani pa limite për çfarëdo teme...dhe përmbaitje...
Moderatorët: adi.4ever, Jasmina
518Mon Jun 14, 2010 2:26 pm
adi.4ever Po ta pershkruani veten si dukeni?
Asnjë mesazh i ri

ThaSheTheMe

ThaSheTheMeGjithçka që ju kap veshi dhe çfarëdo të mbani sekret i keni këtu.
Moderatorët: adi.4ever, Jasmina
46Mon Jun 14, 2010 4:39 pm
adi.4ever Çeku që joshi Çiljeta Xhilagen
Asnjë mesazh i ri

Kafja e Forumit

Kafja e ForumitRubrikë për tema që nuk gjejnë vend në pjesët tjera të forumit.
Moderatorët: adi.4ever, Jasmina
412Mon Jun 07, 2010 10:41 am
adi.4ever <<<<Bisede me 3 fjale >>>>
Asnjë mesazh i ri

Cudira Shqiptare dhe te Huaja

Cudira Shqiptare dhe te HuajaCudia me e madhe vetem tre dite zgjate,por ka dhe cudira qe trondisin boten dhe lene gjurme me shume se tre dite.
Moderatorët: adi.4ever, Jasmina
1016Tue Aug 16, 2011 4:15 pm
fatmir Gjeniu nga Mallakastra matematicient i papare shpeshehere  edhe me i shpejte se makina llogariese
Asnjë mesazh i ri

Humor shqiptar

Humor shqiptarKy është mbase forumi më i famshëm. Këtu do të gjeni humor nga cdo krahinë e Shqipërisë, nga cdo seks, racë apo vënd i botës. Lexoni e postoni barsaleta shqiptare dhe mos harroni të qeshni :)
Moderatorët: adi.4ever, Jasmina
Video Humoristike
816Mon Nov 08, 2010 9:29 am
adi.4ever Kamera te fshehta
Asnjë mesazh i ri

Lojra dhe rebuse

Lojra dhe rebuseLojra zbavitëse, rebuse ose lojra interneti. Që nga lojrat elektronike, ato në Internet e deri në lojrat mendore e matematike. Argëtim të këndshëm !
Moderatorët: adi.4ever, Jasmina
27Sun Jun 12, 2011 3:57 am
Enis Kuizi me mbiemra
Asnjë mesazh i ri

Histori domethënëse

Histori domethënëseKëtu do të gjeni histori nga më të ndryshmet të përjetuara ose jo nga njerëz të ndryshëm por që në vetevete përmbajnë një mesazh të fuqishëm për jetën dhe që mund të ndryshojnë shumë gjëra tek mënyra juaj e të sjellurit dhe të menduarit për gjithcka që të rrethon. LEXOJINI DHE NUK DO PENDOHENI PËR KOHËN QË DO I KUSHTONI LEXIMIT TË KËTYRE TEKSTEVE TE MREKULLUESHME!
1515Sun Jul 17, 2011 10:51 am
Alb-Rinia Ji ambicioz ! (Kushdo që e sheh të pamundur ngjitjen e malit,jeton gjithë jetën në llucën e moçalit.)
forumi-albrinia Empty
 

Shiko filma me titra shqip

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Shiko filma me titra shqip

Shiko filma me titra shqipKetu keni mundesine te shikoni e te shijoni filmat me te fundit te te gjitha zhanerave si aksion, horror, komedi, romance etj...
Filma aksion, Filma Horror, Filma Komedi, Filma Romance
61107Sat Oct 29, 2011 2:52 pm
rezart401 Kerkesa per filma te ndryshem.....
forumi-albrinia Empty
 

Luaj lojra

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Luaj Flash games

Luaj Flash gamesKetu do keni mundesi te lojrat me popullore ne internet dhe të te gjithe zhanerave si askion, aventure, arratisje, gara, logjike, strategjike, sportive etj. Provojini keto lojra dhe do mbeteni te kenaqur
Moderator: Vip
Action Games, Adventure Games, Escape Games, Flying Games, Puzzling Games, Racing Games, Serving Games, Skill Games, Sports Games, Tower Defense Games, Multi Player Games
120120Sat Jun 05, 2010 5:43 pm
Alb-Rinia Luaj: "Buggle Connect"
forumi-albrinia Empty
 

Shkencat Informatike

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Keshilla dhe Truke

Keshilla dhe TrukeInformacione dhe këshilla nga specialistë të fushës së informatikës. Truke për programe të veçanta.
Te rejat e Teknologjise ..
88Mon Jun 14, 2010 4:49 pm
adi.4ever Mercedes Black Series SL65 AMG kabriolet
Asnjë mesazh i ri

Programe per shkarkim

Programe per shkarkimKetu mund te shkarkoni cdo program qe ju nevojitet
Moderator: Alb-Rinia
1127Sun May 16, 2010 1:46 pm
adi.4ever Windows Live Messenger 2010
Asnjë mesazh i ri

Filma Shqip dhe Te Huaj Per Shkarkim

Filma Shqip dhe Te Huaj Per ShkarkimKetu do shkarkoni filmat e fundit .
Moderator: Alb-Rinia
00
Asnjë mesazh i ri

Lojra Per Pc Ps2 Wii

Lojra Per Pc Ps2 WiiKetu do mund te shkarkoni lojrat per Pc Ps2 Pss Wii .
Moderator: Alb-Rinia
00
Asnjë mesazh i ri

Mp3 Per Shkarkim

Mp3 Per Shkarkimhttp://albmuzika.net
Moderator: Alb-Rinia
00
forumi-albrinia Empty
 

Spekter Fotogafik

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Wallpaper

WallpaperKetu do mund te gjeni te gjithe tipet e wallpaper qe qarkullojn ne web , dhe mund ti shkarkoni per desctopin tuaj .
Moderator: adi.4ever
00
Asnjë mesazh i ri

Albumi fotografik

Albumi fotografikNë këtë forum mund të sillni foto nga natyra dhe bota shqiptare: artistësh, shkrimtarësh, pika turistike, apo foto nga jeta juaj personale.
Moderator: adi.4ever
11Mon May 24, 2010 10:14 am
Lazdrajka Foto Antarve Nga AlbRinia.net
forumi-albrinia Empty
 

Ide Dhe Sygjerime.

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Ide Dhe Sygjerime.

Ide Dhe Sygjerime.Ketu do mund te jepni idete tuaja per cdo gje rreth forumit , si dhe cdo gje qe i mungon forumit , idete tuaja jan te mirepritura .
Moderatorët: fatmir, adi.4ever, kuriozja, Alb-Rinia
38Sun May 09, 2010 11:52 am
Alb-Rinia Per stafin
Asnjë mesazh i ri

Ne Ndihme Te Anetareve

Ne Ndihme Te AnetareveKetu Mund Te Kerkoni Ndihme Per Cdo Lloj Problemi Qe Do Keni Rreth Opsioneve Te Forumit
Moderatorët: fatmir, adi.4ever, kuriozja, Alb-Rinia
12Tue Jun 15, 2010 8:53 pm
Alb-Rinia <<Manuali baze i perdorimit me video ....>>
forumi-albrinia Empty
 

Partneret

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Web Faqja Juaj

Web Faqja JuajReklamo Web Faqen Tuaj Këtu
Moderatorët: kuriozja, Alb-Rinia
11Fri Jul 17, 2009 10:59 am
Alb-Rinia Reklamoni faqen tuaj ..............
Asnjë mesazh i ri

Free sms

Free smsFree Sms
Moderatorët: kuriozja, Alb-Rinia
11Sat Jun 27, 2009 3:20 pm
Alb-Rinia Free Sms  mundesuar nga http://www.forum-sms.tk/ vizitojeni.
Asnjë mesazh i ri

Together.Albanianforum

Together.Albanianforum
Moderatorët: kuriozja, Alb-Rinia
00
Asnjë mesazh i ri

Free Software

<a href="http://rebelspiriti.forumo.biz" class="postlink" target="_blank">Free Software</a>Free Software
Moderatorët: kuriozja, Alb-Rinia
00
Asnjë mesazh i ri

Qendra E Rinise Shqiptare

<a href="http://yougode.net" class="postlink" target="_blank">Qendra E Rinise Shqiptare </a>Qendra E Rinise Shqiptare
Moderatorët: kuriozja, Alb-Rinia
00
Asnjë mesazh i ri

Lirenti.com Forum

<a href="http://www.lirenti.com" class="postlink" target="_blank">Lirenti.com Forum </a>Lirenti.com Forum
Moderatorët: kuriozja, Alb-Rinia
00
forumi-albrinia Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Kush është në linjë
Kush është në linjëAnëtarët e këtij forumi kanë postuar 892 artikuj
Forumi ka 202 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ESMERALDA BROSHKA
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë
Rekord i përdoruesve në linjë ishte 21 më Tue Jul 10, 2012 7:03 pm

Anëtarët të regjistruar Asnjë
Legjenda : [ Admin ][ Moderators ][ Global Mod ][ Vip ]

Mesazhe të rejaMesazhe të rejaAsnjë mesazh i riAsnjë mesazh i ri  Forumi është KyçurForumi është Kyçur