forumi-albrinia
REgjistrohu Eshte E Thjeshte Do Ngelesh I Kenaqur Wink
forumi-albrinia
REgjistrohu Eshte E Thjeshte Do Ngelesh I Kenaqur Wink
forumi-albrinia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forumi i të gjithë atyre që e ndiejnë veten të rinj në shpirt.
 
ForumPortaliPostimet e rejaLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Seksi oral nuk është seks????

Shko poshtë 
AutoriMesazh
adi.4ever
Moderators
Moderators
adi.4ever


Male Chinese zodiac : Dog
Numri i postimeve : 320
Pike Pike : 28182
Respekt Respekt : 0
Join date Join date : 17/06/2009
Age Age : 30
Location Location : Albania Tirane
Job/hobbies Job/hobbies : student

Seksi oral nuk është seks???? Empty
MesazhTitulli: Seksi oral nuk është seks????   Seksi oral nuk është seks???? EmptyMon Jun 07, 2010 10:03 pm

Seksi oral nuk është seks???
Seksi oral nuk është seks???? I15294_seksioral300x199
Ekspertët pohojnë se nevojitet edukatë më e mirë seksuale për të rinjtë, sepse qëndrimet e tilla të gabuara çojnë deri te sjellja e rrezikshme seksuale dhe pranimi i sëmundjeve serioze.

Shumica e të rinjve mendojnë se seksi oral nuk është seks- thotë një studim i ri amerikan, në të cilin janë përfshirë më shumë se 2.000 studentë.

Sipas studimit, një nga pesë të rinj mendojnë se seksi oral nuk është seks dhe se shumica e tyre marrëdhënie seksuale e konsiderojnë vetëm marrëdhënien ku përfshihet penetrimi.

Ky nuk është studimi i vetëm që ka dhënë rezultate të këtilla. Ekspertët mendojnë se bindjet e tilla të të rinjve janë të rrezikshme, sepse edhe me anë të seksit oral mund të barten shumë sëmundje seksualisht të transmetueshme.

Është interesante, se ky qëndrim i të rinjve është i lidhur me aferën e ish-presidentit amerikan Bill Clinton me Monica Lewinskin. Siç duket, është pikërisht ky rast që ka sjellë mendimin se seksi oral nuk është seks i vërtetë.

Ekspertët pohojnë se nevojitet edukatë më e mirë seksuale për të rinjtë, sepse qëndrimet e tilla të gabuara çojnë deri te sjellja e rrezikshme seksuale dhe pranimi i sëmundjeve serioze.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Seksi oral nuk është seks????
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 20 këshilla për seks në pranverë
» A bëni seks më shumë se ç’duhet?
» A eshte e vertete...................
» Agnosticizmi..cfare eshte?
» Ateizmi....cfare eshte?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
forumi-albrinia :: Rubrikat :: Seksualiteti-
Kërce tek: